توافق نامه


ضمن خوشامدگویی به شما مشترک گرامی به اطلاع می‌رسانیم:

استفاده از محصولات، نرم افزار، سرویس‌ها و وب سایتهای رایانا که در این سند به طور کلی به عنوان «سرویس‌ها» نامیده می‌شود، منوط به شرایط توافق نامه حقوقی بین شما و رایانا می باشد.

قبول قرارداد

به منظور استفاده از سرویس‌ها، ابتدا باید با قرارداد موافقت کنید. در صورت عدم پذیرش قرارداد، استفاده از سرویس برای شما غیرممکن خواهد بود. پذیرش قرارداد به طرق زیر امکان پذیر می‌باشد:

  1. با کلیک کردن برای پذیرش و موافقت با قرارداد، در صورتی که این گزینه توسط رایانا در رابط کاربر برای هر یک از سرویس ها در اختیار شما قرار گرفته باشد؛ یا
  2. با استفاده از سرویس‌ها. در این صورت، شما تأیید و موافقت می‌کنید که رایانا استفاده‏ی شما از سرویس ها را از آن به بعد به عنوان قبول قرارداد تلقی کند.

زبان قرارداد

یک- در صورتی که رایانا ترجمه غیر فارسی از قرارداد را در اختیار شما قرار داده باشد، موافقت می‌کنید که این ترجمه فقط برای سهولت کار در دسترس شما قرار گرفته است و نسخه‌های فارسی قرارداد مبنای ارتباط شما با رایانا می‌باشد.

دو- در صورت وجود هرگونه تناقض بین نسخه فارسی قرارداد و ترجمه‌های آن، نسخه فارسی در اولویت قرار دارد.

رمز ورود و امنیت حساب کاربری

یک- شما موافقت کرده و می‌پذیرید که خود مسؤول حفظ رمزهای محرمانه ورود مورد استفاده جهت دسترسی به سرویس هستید. بر همین اساس، موافقت می‌کنید که در برابر رایانا مسئول کلیه فعالیت‌های هستید که تحت نام کاربری شما انجام می‌شود.

دو- شما موافقت می‌کنید که در صورت مشاهده هرگونه استفاده غیرمجاز از رمز ورود یا حساب‌کاربری خود، فوراً رایانا را در آدرسinfo@rayana.ir مطلع نمایید.

ایمنی و اطلاعات شخصی

هنگام ثبت نام برای حساب کاربری، از شما برخی اطلاعات شخصی درخواست می‌شود و هنگام استفاده‌ی شما از سرویس جهت بهبود کیفیت سرویس‌هایک یا چندکوکی به رایانه شما ارسال میکنیم.

شرایط سرویس ها توسط رایانا

یک- رایانا به منظور ارائه خدمات بهتر به کاربران خود، پیوسته به دنبال ایجاد نوآوری در سرویس‌های خود خواهد بود. شما تأیید و موافقت می‌کنید که ممکن است شکل و نوع سرویس‌های ارائه شده توسط رایانا، بدون اطلاع قبلی شما تغییر یابد.

دو- به عنوان بخشی از این نوآوری مستمر شما تأیید و موافقت می‌کنید که ممکن است رایانا به صلاحدید خود (به طور دائمی یا موقت) بدون اطلاع قبلی شما از ارائه سرویس‌های خود (یا برخی از ویژگیهای این سرویس‌ها) به شما یا به طور کلی به کاربران، خودداری کند.

استفاده از سرویس ها

یک- به منظور دستیابی به برخی از سرویس‌ها، ممکن است لازم باشد به عنوان بخشی از مرحله ثبت نام برای سرویس یا به عنوان بخشی از ادامه استفاده از سرویسها، اطلاعاتی درباره خود (مانند اطلاعات موجود در کارت شناسایی یا جزئیات تماس) ارائه دهید. شما موافقت می‌کنید که اطلاعاتی را که در اختیار رایانا قرار می‌دهید همیشه دقیق، صحیح و به روز باشد.

دو- شما موافقت می‌کنید که از سرویس‌ها فقط برای اهداف زیر استفاده کنید:
(الف) مفاد این توافق‌نامه‌
(ب) هرگونه قوانین و مقررات یا به طور کلی آیین‌نامه‌ها یا دستورالعمل‌های مورد قبول محاکم قضایی (از جمله هرگونه قانون مربوط به صدور داده یا نرم افزار به/از جمهوری اسلامی ایران)

سه- شما موافقت می‌کنید که به سرویس‌ها فقط از طریق رابط‌های تعریف شده‌ای که توسط رایانا ارائه شده است دسترسی پیدا کنید (یا اقدام به دسترسی کنید) و برای دسترسی به سرویس‌ها از هیچ امکان دیگری استفاده نکنید، مگر این که به طور صریح طی توافق نامه جداگانه‌ای با رایانا به شما برای انجام چنین کاری اجازه داده شده باشد.

چهار- شما موافقت می‌کنید که هیچ گونه فعالیتی در جهت ایجاد اختلال و مزاحمت در سرویس‌ها (یا سرورها و شبکه‌های وابسته به سرویس‌ها) نداشته باشید.

پنج- شما موافقت می‌كنید كه بنا به هیچ دلیلی اقدام به تكثیر، كپی، فروش یا معامله یا فروش مجدد سرویس‌ها نكنید مگر اینكه به صورت صریح، طی توافق‌نامه جداگانه‌ای با رایانا اجازه این کار به شما داده شده باشد.

شش- شما موافقت می‌کنید که خود به تنهایی مسؤول نقض تعهدات قرارداد و عواقب آن (از جمله هرگونه ضرر یا خسارتی که به رایانا وارد شود) باشید و رایانا هیچ گونه مسئولیتی را در قبال شما یا شخص ثالث دیگری بر عهده نمی‌گیرد.

هفت- شما تصدیق و تایید می‌نمایید، رایانا براساس صلاحدید و یا تخلف شما از شرایط موافقتنامه، اجازه خواهد داشت که از دسترسی شما به حساب کاربریتان و نیز استفاده از سرویس جلوگیری نماید. قابل ذکر است، حساب کاربریتان شامل، جزئیات حساب کاربریتان یا هر فایل یا محتویات دیگر در آن می‌باشد.

هشت- شما تایید می‌نماییدکه در صورت تجاوز از حدود قانونی خود، موضوع این موافقتنامه و قوانین جمهوری اسلامی ایران، شما منحصراً مسؤول می باشید رایانا هیچ مسئولیتی در برابر شما و یا شخص ثالث در این مورد ندارد.

نه- شما تایید می‌نمایید که از حساب کاربریتان و محتویات سرویس یا سرویس‌های مورد استفاده خود پشتیبان تهیه می‌نمایید و درصورت بروز هر گونه مشکل، رایانا هیچگونه مسئولیتی در برابر از بین رفتن اطلاعات شما (حساب کاربریتان و محتویات سرویس مورد استفاده) و نیز بازیابی آنها، نخواهد داشت.

ده- شما موافقت می‏کنید رایانا حق دارد نامهای کاربری ساخته شده که موجب توهین و اهانت به کسی باشد را به صورت یک جانبه و بدون اطلاع قبلی، از بین ببرد.

محتوای سرویس ها

یک- شما تأیید می‌کنید که فقط خود شخص ارسال کننده محتوا، مسئول کلیه اطلاعاتی (از قبیل فایلهای داده، متن نوشته شده، فایلهای صوتی یا تصویری) است که از طریق سرویس ما در اختیار شما قرار داده شده است و رایانا مسؤولیتی ندارد.

دو- شما تأیید می‌کنید که هنگام استفاده از سرویس‌ها این احتمال وجود دارد که بر خلاف خواست رایانا با مطالب و محتوای اهانت آمیز، غیراخلاقی و قابل اعتراض برخورد کنید و از این جهت با مسئولیت خود از سرویس استفاده می‌کنید.

سه- شما موافقت می‌کنید که خود به تنهایی مسؤول کلیه محتواها هستید و رایانا هیچ گونه مسؤولیتی در قبال محتوایی که شما یا اشخاص ثالث هنگام استفاده از سرویس‌ها ایجاد یا ارسال می‌کنید و نمایش می‌دهید، ندارد و خود شما مسؤول عواقب اعمال خودتان (از جمله هرگونه ضرر و زیانی که ممکن است رایانا متحمل شود) هستید.

چهار- در برخی از سرویس‌ها، رایانا ممکن است از ابزارهایی برای فیلتر کردن کامل محتوای غیراخلاقی و غیرعرفی استفاده کند.

پنج- شما موافقت می‌کنید که به موجب این مجوز رایانا اجازه دارد به منظور ارائه سرویس‌های بهتر و هدفمند، برخی سرویس‌های نرم‌افزاری دیگر رایانا و یا سرویس‌های شرکای رایانا از محتوای ارسال شده شما استفاده کنند.

شش- هزینه برخی از سرویس‌ها از طریق درآمد تبلیغات تأمین و از طریق نمایش تبلیغات در سرویس حاصل خواهد شد. با توجه به این که رایانا امکان دسترسی و استفاده از سرویس‌ها را برای شما فراهم می‌کند، شما موافقت می‌کنید که رایانا ممکن است چنین تبلیغاتی را در سرویس ها خود جای دهد.

هفت- محتوای اطلاعات ذخیره شده در سرویس‌ها یا اطلاعات دیگر ممکن است هدف این تبلیغات قرار بگیرند.کیفیت، شیوه و میزان تبلیغات رایانا در سرویس ممکن است بدون اطلاع قبلی شما تغییر کند.

هشت- سرویس‌ها ممکن است حاوی پیوست‌هایی به وب سایتها یا محتوا و منابع دیگر باشند رایانا بر وب سایتها یا منابعی که توسط شرکتها یا اشخاصی غیر از رایانا ارائه می‌شوند، کنترل و مسوولیتی ندارد و شما تأیید و موافقت می‌کنید که رایانا هیچ گونه مسئولیتی در قبال دسترسی به این سایتها یا منابع خارجی نداشته و هیچ یک از محصولات یا موارد دیگری را که در این سایتها و منابع تبلیغ می‌شوند، تأیید نمی‌کند.

نه- شما تأیید و موافقت می‌کنید که رایانا در قبال هرگونه ضرر و زیانی که در نتیجه دسترسی به این سایتها (بند قبلی) و منابع خارجی یا اعتماد به صحت و سقم تبلیغات، محصولات و سایر موارد موجود در آنها ایجاد می‌شود، مسؤولیتی بر عهده نمی‌گیرد.

نسخه‌های به روز نرم افزار

سرویسی که ارائه میشود ممکن است گاه به گاه به صورت خودکار به روزآوری شود. این کار به جهت بهبود، تقویت و پیشرفت بیشتر سرویس‌ها انجام می‌شود و ممکن است به شکل نسخه‌های رفع اشکال، عملکردهای پیشرفته و واحدهای نرم افزاری جدید و نسخه‌های کاملاً جدید باشد. شما موافقت می‌کنید که این نسخه‌های به روزآوری را هنگام استفاده از سرویس ها دریافت کنید.

حقوق اختصاصی

شما تأیید و موافقت می کنید که رایانا مالک کلیه حقوق قانونی عناوین در سرویس می باشد. به موجب این قرارداد همچنین شما تأیید می کنید که این سرویس ها ممکن است حاوی اطلاعاتی باشند که توسط رایانا محرمانه اعلام شده است و نباید این اطلاعات را بدون رضایت کتبی قبلی رایانا فاش کنید.

عدم تضمین

ما برای ارائه سرویس هرچه بهتر، تلاش می‏کنیم، اما متاسفانه نمی‌توانیم کاملا تضمین کنیم که:

  1. استفاده از سرویس های ما نیازهای شما را کامل برطرف کند.
  2. استفاده شما از سرویس ها قطع نشود، به موقع باشد، امن یا بدون خطا باشد.
  3. هرگونه اطلاعات بدست آمده توسط شما به عنوان نتیجه استفاده از سرویس ها دقیق یا قابل اطمینان باشد.
  4. اینکه اشکالات در عملیات یا عملکرد نرم افزارهای ارائه شده به شما به عنوان بخشی از سرویس ها درست خواهد شد.